Alphen aan den Rijn, UPP Living

Categorie

Bouwen

Status

Opgeleverd

Opdrachtgever

Reales

Architect

EVA Architecten

Plaats

Alphen aan den Rijn

Omvang

190 appartementen en parkeergarage

Over het project

Op de plek van een oude kantoorlocatie in Alphen aan den Rijn heeft Ouwehand Bouwen & Ontwikkelen, in opdracht van Reales, 190 hoogwaardige huurappartementen gerealiseerd. Upp Living is een nieuwe, eigentijdse woonlocatie in het centrum van Alphen aan den Rijn. De twee duurzame gebouwen zijn stijlvol ontworpen door EVA architecten en hebben een gunstige ligging, op loopafstand van het NS-station, busstation en het gezellige centrum van Alphen aan den Rijn.

Duurzaam wonen

Royale raampartijen zorgen ervoor dat het daglicht tot diep in huis doordringt. Bij UPP Living staat duurzaamheid hoog in het vaandel om bij te dragen aan een duurzamere leefomgeving en het verminderen van de CO2 uitstoot. Zo zijn de twee gebouwen voorzien van PV-panelen. Deze panelen worden op het dak geplaatst en leveren een groot deel van de energiebehoefte van de gebouwen. Het gehele complex draait op een WKO-systeem en is gasloos waardoor de duurzaamheidseisen gehaald worden.

Architect aan het woord

Op de plek van een oude kantoorlocatie ontwierp EVA Architecten 190 woningen met een grote diversiteit aan plattegronden. ”Het plan bestaat uit een laag deel dat de contouren van de stedenbouwkundige verkaveling volgt. Aan de noord- en zuidkant van het plan zorgen twee hoogteaccenten voor zichtbaarheid vanuit zowel de binnenstad van Alphen als vanaf het station. De woningen zijn ontsloten door een middengang, waardoor er levendigheid aan alle kanten van het plan is. Parkeren en bergingen liggen onder de grond, het maaiveld is groen ingericht en ook in de plint wordt gewoond zodat de leefbaarheid prettig is.

Het lage en hoge deel hebben dezelfde architectonische taal wat betreft de gevelopeningen, het materiaal hebben we afwijkend gemaakt zodat ze herkenbaar blijven als eigen massa. Voor de laagbouw is gekozen voor metselwerk en de hoogteaccenten zullen in licht architectonisch beton uitgevoerd worden. Door te spelen met loggia’s en balkons ontstaat er een levendig maar toch rustig gevelbeeld.”